Ղեկավարվելով <<Տեղականինքնակառավարմանմասին>>ՀայաստանիՀանրապետությանօրենքի 35-րդհոդվածիառաջինմասի 24-րդկետի, <<ՀայաստանիՀանրապետության բյուջետայինհամակարգի մասին>>ՀայաստանիՀանրապետությանօրենքի 33-րդ հոդվածիպահանջներով և ելնելովանհրաժեշտությունից.
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ `
1. ճանապարհային տրանսպորտի /բաժին 04, խումբ 5, դաս 1/ <Շենքերի և կառույցների ընթացիկ նորոգում և պահպանում> հոդվածի /հոդ. 4251/ առաջին եռամսյակը նվազեցնել 5000.0 հազ. դրամ և ավելացնել <Հատուկ նպատակային այլ նյութեր> հոդվածի /հոդ. 4269/ առաջին եռամսյակին:
2. Նվազեցնել՝
2.1. Օրենսդիրևգործադիրմարմիններ, պետականկառավարման /բաժին 01, խումբ 1, դաս 1/<Շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգում> հոդվածը /հոդ. 5113/ 5000.0 հազ. դրամ:
2.2. Բնակարանային շինարարության և կոմունալ ծառայությունների /բաժին 06, խումբ 6, դաս 1/ <Հատուկ նպատակային այլ նյութեր> հոդվածը /հոդ. 4269/ 1000.0 հազ. դրամ:
3. Ավելացնել՝
3.1. ճանապարհային տրանսպորտի /բաժին 04, խումբ 5, դաս 1/ <Նախագծահետազոտական ծախսեր> հոդվածը /հոդ. 5134/ 3500.0 հազ. դրամ:
3.2. Համայնքային զարգացման /բաժին 06, խումբ 2, դաս 1/ <Նախագծահետազոտական ծախսեր> հոդվածը /հոդ. 5134/ 1500.0 հազ. դրամ:
3.3. Բնակարանային շինարարության և կոմունալ ծառայությունների /բաժին 06, խումբ 6, դաս 1/ <Շենքերի և կառույցների ընթացիկ նորոգում և պահպանում> հոդվածը /հոդ. 4251/ 1000.0 հազ. դրամ:
Սույն որոշումը ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից: